Період пріоритетної реєстрації в домені .УКР

З моменту початку реєстрації і користування доменними іменами в домені .УКР починає впродовж 5 місяців період пріоритетної реєстрації для власників прав інтелектуальної власності і інших спеціальних категорій Реєстрантів, які визначаються в тимчасових Правилах реєстрацій і користування доменними іменами в домені .УКР.

Період пріоритетної реєстрації відкритий спеціально в цілях захисту інтересів власників торгівельних марок, об’єктів інтелектуальної власності, комерційних (фірмових) найменувань підприємств, повних або скорочених офіційних або загальновживаних і добре відомих назв тощо. Всього тимчасовими Правилами реєстрації і користування доменними іменами в домені .УКР визначено 16 категорій, відносно яких застосовуються положення щодо пріоритетної реєстрації.

Можливість захистити  свої назви, торгівельні марки, обʼєкти інтелектуальної власності в доменних іменах до початку їх відкритої реєстрації дозволяє уникнути в майбутньому захвату доменних імен (сквотінгу) на основі відомих назв, їх недобросовісну реєстрацію з метою подальшого перепродажу або конкуренції.

Всього період пріоритетної реєстрації складається з 5 етапів. Тривалість кожного з етапів становить 1 (один) календарний місяць і обчислюється з будь-якої певної дати, початку доби у 00:00 по таку саму дату включно наступного місяця.

Опис етапів приведено в п. 5.20 тимчасових Правил реєстрації і користування доменними іменами в домені .УКР.

Третій етап періоду пріоритетної реєстрації доменних імен в національному кирилічному домені .УКР почався 4 листопада 2013 року.

Період пріоритетної реєстрації закінчується 4 лютого 2014 року.

Передбачено, що період пріоритетної реєстрації може бути подовжено за рішенням Координаційної ради.