Домен .UA отримав визнання. Але як?

Згідно інформації видання AIN.UA  - міжнародний регулятор доменних імен ICANN і адміністратор домена .UA формалізували стосунки. За це останньому загрожує судовий позов.

DK-ICANN-fake 21 вересня 2009 р. адміністратор домена .UA Дмитро Кохманюк отримав офіційну відповідь від міжнародного  регулятора доменних імен ICANN, яким фактично був початий процес формалізації стосунків.
ICANN і адміністратор домена .UA Дмитро Кохманюк обмінялися офіційними листами, що закріплюють угоди  сторін про співпрацю. Про це говориться в інформаційному повідомленні на офіційному сайті ICANN.
По словах Кохманюка, цей обмін зобов’язаннями забезпечить більш оперативні і коректні зміни в базі ICANN  інформації, що відноситься до домена .UA. “Письмової комунікації з ICANN у нас не було ніколи – це перший  подібний документ за весь час існування домена UA”, – сказав AIN Кохманюк.
Формалізація стосунків міжнародного регулювальника доменних імен з Кохманюком викликала протест організації “Український мережевий інформаційний центр (УМІЦ)”, яка також претендує на роль адміністратора домена .UA.
На думку виконавчого директора УМІЦ Юрія Гончарука, дії ICANN не відповідають інтересам українського інтернет-співтовариства. “Це було зроблено не публічно і всупереч офіційно заявленим позиціям”, – сказав він в коментарі AIN. До того ж цей обмін листами є фіктивним, вважає Гончарук, оскільки “Кохманюк вказав про себе помилкові відомості, а саме – що він є директором неіснуючої компанії”.
“Подібна форма формалізації стосунків сторін не є легальною формою договору відповідно до українського законодавства, що дає нам можливість поводитися з відповідним позовом до суду відносно дій пана Кохманюка. Я готуватиму таке звернення”, – заявив виконавчий директор УСИЦ.
УМІЦ – громадська організація, заснована Кабміном в 2003 р., вже давно намагається отримати право адміністратора домена .UA, але безуспішно. Експерти сумніваються в успіху і цього почину. Для ICANN переконливішим аргументом був би доказ того, що український домен просто управляється неефективно, вказують вони.
Адміністратор домена UA Дмитро Кохманюк у свою чергу відзначає, що його опоненти плутають поняття, і жодного договору підписано не було. “Відбувся обмін листів між двома суб’єктами системи доменних імен Інтернету. Не більш, – заявив в інтерв’ю АІН Кохманюк. – Тому всі озвучені претензії не мають під собою підстав для яких-небудь судових розглядів. Я думаю, що ICANN просто не звертає уваги на такі звернення. Домен .UA успішно і ефективно працює, а то, що хтось хоче встати біля керма домена управління домена .UA, для ICANN не поважно”.

Джерела:  http://domen24.com/showthread.php?t=2160http://ain.ua/2009/09/22/12424