ICANN підтвердила для України рядок УКР в якості кирилічного домену

Picture-UKR Міжнародна некомерційна організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), що займається регулюванням питань, пов’язаних з доменними іменами, IP-адресами і іншими аспектами функционирования Інтернету, анонсувала завершення другого етапу на шляху України до запуску свого кирилічного домена “УКР”.

За підсумками другого етапу (String Evaluation), нашій країні було виділено однойменне поєднання букв кирилічного алфавіту – укр (xn--j1amh) – для використання в якости домену першого рівня. Уточнимо, що само доменне ім’я ще не делеговане, фактично здійснена лише бронюювання поєднання букв.

Згідно правил ICANN, реєстрація доменів першого рівня, нелатинських алфавітів, що складаються з букв, здійснюється в три етапи. На першому відбувається підготовка процедури, після здобуття заявки від країни, і визначення організації, яка здійснюватиме делегування доменів усередині країни. На другому бронюється поєднання букв, а на третьому, який зараз належить пройти Україні, – здійснюється “запуск” домену. Детальніше про процедуру можна почитати на сайті ICANN.

В даний час в базі ICANN контактною особою від України по питаннях домену .УКР є Юрій Гончарук, директор Українського Мережевого Інформаційного Центру (УСИЦ-uanic).