Відбулось підписання двосторонньої Угоди між ICANN і UANIC

18 листопада 2013 року відбулось підписання Угоди щодо відповідальності між ICANN і UANIC. Угода з боку ICANN була підписана Президентом і Генеральним директором Фаді Шехаде, з боку UANIC – директором Юрієм Гончаруком.

Презентація Угоди відбулася в Києві 6 листопада в ході зустрічі голови Державного агентства з питань науки, інновацій і інформатизації, члена урядового комітету ICANN від України, Володимира Семіноженко і Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері звʼязку та інформатизації, Голови Координаційної ради UANIC, Петра Яцука з віце-президентом ICANN в Європі Найджелом Хиксоном.

Підписання Угоди означає, що ICANN визнав UANIC як учасника процесу багатобічного управління Інтернет в Україні, в ролі стабільного і сумісного суб’єкта глобальної доменної системи імен Інтернет.

Фактично ICANN підтвердив підтримку позиції, яку займав UANIC в Україні і на основі якого відбувається імплементація відкритої і публічної політики управління доменними іменами. У тексті Угоди з ICANN зазначено, що повноваження УМІЦ відповідатимуть національному законодавству.

В свою чергу, UANIC визнав роль ICANN як організації, відповідальної за технічну підтримку і збереження стабільності і глобальної сумісності кореня DNS Інтернету, відповідно до місії і основних цінностей корпорації ICANN.

Це перша Угода такого роду з ICANN, яка підписана суб’єктами України.

Стороні зробили крок назустріч один одному, який означає, що держава Україна, як одна із сторін зацікавленого багатобічного партнерства, що бере участь в процесі роботи UANIC, визнало у тому числі повноваження ICANN.

Цим самим УМІЦ і ICANN показують реальну прихильність та втілення принципів Декларації принципів щодо розвитку інформаційного суспільства, що була прийнята на Всесвітній зустрічі на вищому рівні по питаннях інформаційного суспільства в Женеві в 2003 році відносно залучення у процес управління Інтернет і національними доменами в Україні представників бізнесу і громадських організацій.

Підписання Угоди, з врахуванням вищесказаного, є чітким сигналом всім учасникам ринку – ринок стабільний, захищений і тому учасники можуть дозволити віддалені горизонти планування своєї діяльності.

З текстом Угоди можна ознайомитися тут.