Опубліковано новий базовий документ UASG

Universal Acceptance (Універсальне прийняття) – концепція, що всі доменні імена повинні розглядатися однаково. Доменні імена та адреси електронної пошти повинні прийматися, зберігатися, оброблятися і відображатися узгодженим і ефективним чином.
Всього лише менше 30% населення планети використовують той набір символів, який ми називаємо англійським алфавітом, який спочатку використовувався і залишається основним для ідентифікатори Інтернет, який ми звикли називати “символи ASCII”. І для більш 70% населення планети рідним алфавітом є такі, які відрізняються від англійського. Безліч символів цих алфавітів, що представляють розмаїття і багатогранність культурних традицій народів, відображено в Unicode.
Universal Acceptance розглядає технологічні, технічні, адміністративні та організаційні питання імплементації та рівноправного застосування символів Unicode в цілях ідентифікації Інтернет.
UASG – є керівною групою в питаннях UA, яка була заснована в лютому 2015 року та націлена на проведення заходів, які будуть ефективно сприяти Універсальному прийняттю всіх дійсних доменних імен і адрес електронної пошти. До складу групи входять представники понад 120 компаній (у тому числі Afilias, Apple, CNNIC, Eco, i2 Coalition, ICANN, Google, Microsoft, NIXI, THNIC і Yandex), урядів і громадських груп, у тому числі представники ОП УМІЦ.
UASG опублікувала новий базовий документ UASG для розробників UASG026 – Universal Acceptance Readiness Framework .
Метою даного документа є опис технічної інструкції про перевірку усіх програм на відповідність UA.
Передбачається підхід до оцінки, який дозволяє:
- Ідентифікувати компоненти програми;
- Перевірити кожен компонент на відповідність UA;
- Протестувати додаток спочатку тільки на введення / виведення даних, не заглиблюючись в деталі;
Якщо тест позитивний, вважаємо що додатки, програма готова до роботи в середовищі з використанням символів Unicode в якості ідентифікаторів. Якщо тест негативний, то розробникам слід провести більш глибоке дослідження за допомогою пропонованого підходу для різних інтерфейсів компонентів додатків.
Найбільш поширені запитання по UA.
Більш докладна інформація в блозі.