Акредитовано Центр компетенції адресного простору

Об’єднання підприємств “Український мережевий інформаційний центр” виступило ініціатором запровадження на базі Консорціуму “Український центр підтримки номерів і адрес” проекту “Центр компетенції”, діяльність якого спрямована головним чином на захист прав у мережі Інтернет. Клієнти Центру компетенції матимуть можливість отримати послугу комплексного характеру – від фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет за допомогою он-лайн сервісу “WEB-FIX”  (предмет фіксації – доменні імена, торговельні марки, комерційні (фірмові) найменування, аудіо-, відео-, текстові, графічні файли, листування, архіви тощо) до захисту прав у разі виникнення Інтернет-спорів, а саме:

  • доменних спорів – через недобросовісне використання доменних імен, які відтворюють або імітують торговельну марку (знак для товарів і послуг), комерційне (фірмове) найменування, географічне зазначення, ім’я відомої в світі особи, раніше зареєстроване доменне ім’я;
  • спорів, пов’язаних із захистом прав на об’єкти права інтелектуальної власності – через порушення авторського права та/або суміжних прав, інших прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет (зокрема, торговельних марок, фірмових найменувань);
  • спорів про захист гідності та честі фізичних осіб, а також ділової репутації фізичних та юридичних осіб – через порушення особистих немайнових прав осіб внаслідок поширення про них недостовірної інформації у мережі Інтернет.

Така ініціатива викликана існуванням базисних проблем у забезпеченні належного захисту прав у мережі Інтернет, серед яких: збір належних та достатніх доказів порушень таких прав та ідентифікація особи порушника (визначення належного відповідача). Посилює ці проблеми те, що інформація у мережі Інтернет може бути видалена порушником у будь-який момент, що неабияк ускладнює виконання позивачем обов’язку доведення факту її поширення. На сьогоднішній день розміщення інформації на веб-сайтах підтверджується наступними засобами: роздруківка сторінки веб-сайту в мережі Інтернет; отримання нотаріального посвідчення веб-сторінок в мережі Інтернет; проведення огляду доказів судом як процесуальна дія; надання в суд висновку експерта; акт огляду веб-сайту з додатком фотографій сайту, який здійснено адвокатом. Однак, кожен з цих засобів має свої певні недоліки, серед яких насамперед відсутність можливості швидкої фіксації порушення та висока вартість. Крім того, використання в якості доказів протоколів огляду веб-сторінок, складених нотаріусами (на прикладі РФ, Білорусь), не можна віднести до ефективного засобу, зокрема, через існування великої кількості технологічних механізмів введення в оману. Тому, з метою запровадження швидкої та ефективної системи фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет Центром компетенції запроваджено роботу он-лайн сервісу “WEB-FIX”. Експертні висновки, сформовані в результаті надання послуг по фіксації і дослідженню змісту веб-сторінок у мережі Інтернет, можуть використовуватись в якості доказів порушення прав у мережі Інтернет при захисті таких прав як в судовому, так і в досудовому порядку, в тому числі із застосуванням процедури медіації, як більш ефективного альтернативного механізму. Детальніше про надані послуги та їх вартість можна буде найближчим часом дізнатися при ознайомленні з Порядком проведення фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет на веб-сайті Центру компетенції.