Торгова марка “.УКР” передана у володіння УМІЦ та ТЦІ

Відбулось підписання договору про передачу прав на торгову марку “.УКР” у повному обсязі від ТОВ “Центр Інтернет-імен України” (Укрнеймс) Об’єднанню підприємств “Український мережевий інформаційний центр” (УМІЦ), що є адміністратором національного кириличного домену верхнього рівня .УКР та Технічному центру Інтернет (ТЦІ), що є оператором реєстру домену .УКР. Наразі цей договір реєструватиметься у Державному департаменті інтелектуальної власності і дані про таку передачу прав на торгову марку “.УКР” новим власникам будуть внесені у відповідний державний реєстр.

Торгова марка “.УКР” була зареєстрована ТОВ “Центр Інтернет-імен України” у 2008 році під час здійснення тестових реєстрацій і утворення доменного імені .УКР у системі доменних імен i-DNS. Реєстрація цієї торгової марки була здійснена до моменту утворення офіційного національного кириличного верхнього рівня .УКР (IDN ccTLD). І хоча з моменту утворення IDN ccTLD .УКР власник торгової марки “.УКР” заявив свою однозначну позицію щодо виключення будь-якого використання торгової марки “.УКР” відносно національного кириличного домену верхнього рівня .УКР та і не мав би для цього законних підстав, але ж окремі представники Інтернет-співтовариства в Україні висловлювали своє занепокоєння стосовно існування торгової марки “.УКР”. Цими представниками було вигадано і абсолютно безпідставно поширювалася думка про те, що нібито власник торгової марки матиме наміри вимагати від УМІЦ, ТЦІ та акредитованих реєстраторів доменних імен сплачувати на його користь роялті (обов’язкові грошові відрахування власникові інтелектуальної власності). ТОВ “Центр Інтернет-імен України” після таких голослівних звинувачень звернувся письмово до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) та до Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації (Держінформнауки) з пропозицією про свою готовність передати цю торгову марку офіційним особам національного кириличного домену .УКР.

Беручи до уваги необхідність виключення можливості зловживання фактом існування торгової марки “.УКР” у інформаційній сфері УМІЦ та ТЦІ погодились прийняти у спільне розпорядження цю торгову марку. Умови передачі торгової марки “.УКР” у спільне розпорядження УМІЦ та ТЦІ також включають особливі умови, згідно з якими нові власники торгової марки дозволяють її відкрите і безоплатне використання усіма учасниками відносин з адміністрування і реєстрації доменних імен у офіційному кириличному домені .УКР.