Реєстрації доменних імен в домені .УКР почались!

В Україні нарешті створений і невдовзі почне працювати національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня «.УКР». З завтрашнього дня в цьому домені почнеться реєстрація адрес органів державної влади українською мовою. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 21 серпня 2013 року.
«Впроваджуючи національний домен, ми значно розширюємо наш сегмент в Інтернеті», – зазначив Микола Азаров та додав, що це стало можливим завдяки довготривалій спільній роботі нашого Уряду разом із неурядовими організаціями

З 22 серпня починає діяти перший етап періоду пріоритетної реєстрації, впродовж якого заявниками на реєстрацію доменних імен можуть бути лише органи державної влади.

Тексти документів доступні:

  1. 1) Тимчасові Правила реєстрації та користування доменними іменами органами державної влади в домені .УКР (в межах першого етапу пріоритетної реєстрації)
  2. 2) Зразок листа для замовлення реєстрації певного доменного імені в домені .УКР (згідно умов пункту 5.11 тимчасових Правил)

Адреса ОП УМІЦ для листування з питань оформлення заявок на реєстрацію доменних імен органами державної влади в домені .УКР в межах першого етапу пріоритетної реєстрації:

04053, Україна, м. Київ, а/с 45

Листування електронною поштою – dotukr @ uanic. net (скопіювати та видалити пропуски)

На подальших етапах періоду пріоритетної реєстрації, які мають бути схвалені Координаційною радою (очікується, що це відбудється до кінця вересня 2013 року), буде передбачена можливість в пріоритетному порядку реєстрацій доменних імен для власників торгівельних марок (знаків для товарів і послуг), потім для власників фірмових найменувань (на наступному етапі), для власників інших обʼєктів інтелектуальної власності.
Таким чином, власники торгівельних марок (товарів і послуг), фірмових найменувань, інших обʼєктів інтелектуальної власності обовʼязково матимуть можливість зареєструвати належні доменні імена в домені .УКР.
Нагадуємо, що реєстрація доменних імен в домені .УКР можлива як українською, так і російською мовами.
Звертаємо увагу, що реєстрація доменних імен з використанням символів латинського алфавіту буде неможлива, оскільки допускається лише реєстрація кирилічних доменних імен в домені .УКР. Змішування символів латиниці і кирилиці не дозволене.

Приклади дозволених доменних імен:

  • Туристичні-путівки-до-Європи.укр
  • ТуристичніПутівкиДоЄвропи.укр

Приклади недозволених доменних імен:

  • Оформлення-віз-до-EU.укр
  • ОформленняВізДоUSA.укр

Інформація про початок наступних етапів пріоритетної реєстрації буде широко доступна в ЗМІ.
Також буде доступний список акредитованих реєстраторів.